Příslušenství

Vyrovnávací a těsnící kroužky

Těsnící a vyrovnávací kroužky STOMOCUR® slouží k vyrovnání okolí stomie a zabraňují podtékání. Kroužky jsou vyrobené z příjemného a tvarovatelného hydrokoloidního materiálu.


Fixační půlkroužky

Elastické fixační půlkroužky STOMOCUR® rozšiřují lepící plochu sáčku. Zajišťují, aby sáček bezpečně držel na svém místě a nabízejí tak zvýšený pocit jistoty a bezpečí. Díky jejich pružnosti nejste omezeni ve volnosti pohybu, skvěle kopírují pohyby lidského těla a dokonale se mu přizpůsobí. Půlkroužky jsou chráněny 3segmentovou ochrannou fólií, která usnadňuje nalepení půlkroužků zajišťuje, aby nedošlo ke kontaktu s prsty a následnému srolování půlkroužku.

Medicínské mýdlo s nanostříbrem

Medicínské mýdlo bylo speciálně navrženo pro citlivou pokožku a proto se zvláště hodí k ošetřování stomie. Výjimečné složení mýdla zklidňuje, vyhlazuje a mineralizuje pokožku, zároveň ji i vyživuje a regeneruje. Při- rozeně zlepšuje obranyschopnost pokožky. Mýdlo obsahuje nanostříbro pro likvidaci bakterií a nekrotické tkáně. Neobsahuje alkohol a neštípe. Medicínské mýdlo je doporučováno dermatology. Mýdlo je určeno pro každodenní použití a zajistí maximální možný dezinfekční efekt. Mýdlo mírní podráždění, snižuje pocení a pocit přemaštění seboroické pokožky.

Ochranné mléko 

Ochranné mléko S Safety slouží k ochraně pokožky a zabraňuje jejímu podráždění. Ochranné pleťové mléko je velmi vhodné pro pacienty se suchou, podrážděnou nebo velmi citlivou pokožkou. Mléko pomáhá pokožku vyživovat, udržuje ji vláčnou, zjemňuje ji a pomáhá udržet její optimální pH. Doporučujeme pravidelné používání ochranného tělové mléka.

Pasty

S alkoholem i bezalkoholu

Ochranná a vyrovnávací pasta STOMOCUR slouží k vyrovnání a utěsnění okolí stomie a snižuje tak riziko podtékání. Tím dochází k eliminaci nežádoucího podráždění okolí stomie. 

Pudr

Oblíbený pudr vysušuje zanícená, macerovaná a mokvající místa na pokožce. Hojí podrážděnou pokožku v okolí stomie. Lehké napudrování pokožky vsákne přebytečnou vlhkost a tím zabrání následnému podráždění pokožky. Je vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou.