Podložky

Hydrokoloidní podložky jsou vyrobeny z přírodních materiálů, které jsou velmi šetrné k pokožce. Byly vyvinuty speciálně pro ochranu a podporu hojení pokožky. Jsou vhodné pro pacienty s velmi citlivou pokožkou nebo pro pacienty s macerovanou pokožkou. Podložka má kolem otvoru vyšší (silnější) vrstvu hydrokoloidu se zvýšenou absorpční schopností a do okrajů se vrstva ztenčuje pro lepší přilnavost.

Podložky jsou maximálně flexibilní a plně se přizpůsobují lidskému tělu, jeho pohybům a vždy zůstanou na svém místě.

Flexibilní podložka CLIC

Má velmi tenkou lepicí plochu šetrnou k pokožce. Podložka má plovoucí kroužek, který lze snadno podchytit ze spodu a připevnit sáček bez tlaku na břišní stěnu.

Plochá kombinovaná podložka CLIC

Tvar podložky je silnější v okolí stomie a postupně se zužuje směrem k okrajům, aby bezpečně přilnul a maximálně se přizpůsobil křivkám a pohybům lidského těla.

Konvexní podložka CLIC

e vhodná pro vpadlé stomie. Podložka má přírubový kroužek, který lze podchytit ze spodu a připevnit sáček bez tlaku na břišní stěnu. Skládá se ze 2 vrstev: Vnitřní vrstva je silnější a má vysokou absorpční schopnost, vnější vrstva je tenčí, aby dokonale kopíro- vala křivky lidského těla.